Zawody

Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko jest organizatorem międzynarodowych i krajowych zawodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW): Festiwalu Jeździeckiego Baborówko w maju oraz Baborówko Horse Sale Show we wrześniu.

W tym roku rozegrana zostanie dwunasta edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. W programie Festiwalu od 23 do 26 maja 2019 roku znalazło się pięć konkursów międzynarodowych: CCIO4*-L, CCI3*-S, CCI2*-S oraz CCIYH2*-S dla młodych koni oraz konkursy krajowe CNC-L i CNC-P dla mniej doświadczonych par. W ramach wydarzenia zostanie także rozegrana kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2020 we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego dla Grupy C (Europa Środkowa i Wschodnia oraz Azja Centralna). Dzięki zaangażowaniu mecenasa zawodów – pana Romana Roszkiewicza – łączna pula nagród finansowych ponownie wyniesie 425 000 PLN, co plasuje Festiwal Jeździecki Baborówko wśród dziesięciu najwyżej dotowanych zawodów tej rangi na świecie.

Baborówko Horse Sale Show to międzynarodowe i krajowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego oraz aukcja koni sportowych z przeznaczeniem do skoków przez przeszkody i WKKW. W tym roku, w terminie od 27 do 29 września 2019 roku, odbędzie się czwarta edycja Baborówko Horse Sale Show.

Wielkie sportowe emocje oraz rywalizacja najlepszych polskich i zagranicznych jeźdźców i amazonek, piękno koni oraz trawiaste hipodromy gwarantują dobrze i aktywnie spędzony czas. Wydarzeniom towarzyszy bogaty program atrakcji dla dorosłych i dzieci, kiermasz rękodzielnictwa i targi produktów od lokalnych producentów rolnych.