Aktualności

Komunikat dla zawodników, biorących udział w Majówce w Baborówku

Z powodu wprowadzonych obostrzeń oraz obecnie panującej sytuacji pandemicznej w kraju, w zawodach towarzyskich i regionalnych rozgrywanych na terenie Ośrodka Jeździeckiego Baborówko w terminie 01-02-05.2021r., udział wziąć mogą jedynie:

  • dzieci i młodzież do 21 r.ż., wyłącznie z aktualną licencją WZJ lub PZJ .
  • zawodnicy zawodowi w rozumieniu art. 2 pkt 143 rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r.
  • zawodnicy pobierający stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie o sporcie (ustawa z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1133).
  • zawodnicy będący członkami kadry narodowej.

W związku z powyższym, wszyscy zawodnicy powyżej  21 r.ż. zobowiązani są przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. jeden z następujących dokumentów:

  • oświadczenie klubu potwierdzające, że zawodnik uprawia sport zawodowo, lub
  • oświadczenie klubu sportowego o przyznaniu stypendium sportowego.

Formularze do pobrania załączone są w panelu zgłoszeń.

Zespół Ośrodka Jeździeckiego Baborówko jest do dyspozycji i udzieli wsparcia w razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, dotyczących udziału w Majówce w Baborówku.

Wydarzenie zostanie przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami epidemiologicznymi. Uczestnicy proszeni są o zachowanie podstawowych środków ostrożności, tj. używanie maseczki, zasłaniającej usta i nos; zachowanie bezpiecznego dystansu i częste mycie rąk. Majówka w Baborówku odbędzie się bez udziału publiczności.

Więcej

Spędź długi weekend w Baborówku! Konsultacje WKKW z Pawłem Warszawskim już w czerwcu!

Pałac Baborówko zaprasza na konsultacje WKKW z Pawłem Warszawskim w dniach 12-14 czerwca 2020.

Paweł Warszawski - reprezentant Polski w WKKW, 9-krotny zdobywca medali mistrzostw Polski, 6-krotny reprezentant kraju na mistrzostwach Europy, 4-krotny zdobywca Pucharu Polski WKKW. W 2019 roku wraz z drużyną wywalczył kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Trener z wieloletnim doświadczeniem. Jego podopieczni to wielokrotni medaliści mistrzostw Polski oraz zwycięzcy zawodów krajowych i międzynarodowych.

Więcej

Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko drugi rok z rzędu najlepsze w Polsce

Polski Związek Jeździecki właśnie opublikował ranking najlepszych klubów w Polsce za 2019 rok. W konkurencji Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego kolejny raz z rzędu liderem jest Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko.

Pierwsze miejsce to efekt znakomitych wyników i dużej aktywności reprezentantów barw Baborówka w ciągu całego minionego sezonu sportowego. Lider Stowarzyszenia, Paweł Warszawski, w rankingu łącznym wszystkich zawodników zajął 4 miejsce (4 wśród seniorów), Gabriela Kozłowska zwyciężyła kategorii juniorów młodszych (16 miejsce w rankingu łącznym), a Małgorzata Cybulska zajęła 5 miejsce wśród młodych jeźdźców (18 miejsce w rankingu łącznym). W rankingu znalazły się także Patrycja Zubko (miejsce 48), Sylwia Rychlik (miejsce 60), Grzegorz Rychlik (miejsce 132) oraz Klaudia Kostrzewska (miejsce 172).

Więcej

Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko najlepsze w Polsce

W opublikowanym w listopadzie przez Polski Związek Jeździecki rankingu we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego za rok 2018 Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko zdobyło pierwsze miejsce. Na swoim koncie w tym roku Stowarzyszenie ma także brązowy medal Pucharu Polski WKKW w kategorii klubowej.

Więcej

Andreas Dibowski najlepszy na Baborówko Horse Sale Show

Po trzech dniach emocjonującej rywalizacji w ramach międzynarodowych i krajowych konkursów WKKW, dziś zakończyły się zawody Baborówko Horse Sale Show. W ramach wydarzenia rozegrany został finał Pucharu Polski WKKW w sześciu kategoriach wiekowych i w kategorii klubowej. Znakomitym wynikiem zakończyła się także trzecia edycja aukcji koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody.

Więcej

Z Baborówka na Igrzyska Olimpijskie w Tokyo 2020

Na walnym zjeździe w Bahrainie Międzynarodowa Federacja Jeździecka (FEI) ogłosiła, że podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2019 rozegrana zostanie eliminacja do Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2020. Dla zawodników z grupy C, do której należą państwa z Europy Centralnej i Wschodniej oraz Azji Środkowej, to jedna z dwóch możliwości zdobycia kwalifikacji do Igrzysk.

Więcej