Zawodnicy

Reprezentanci Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko startują w konkurencjach WKKW, skoków przez przeszkody i ujeżdżenia na zawodach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych, biorą udział z sukcesami w Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski Młodych Koni oraz Pucharze Polski WKKW. Stowarzyszenie jest zarejestrowane w Polskim Związku Jeździeckim.

WKKW – nazywane koroną sportów jeździeckich – jest szczególnie efektowną konkurencją. Składa się z trzech prób: ujeżdżenia, próby terenowej i skoków przez przeszkody, dzięki czemu konkurencja ta obejmuje wszystkie aspekty jeździectwa: harmonię pomiędzy jeźdźcem i koniem, wytrzymałość oraz precyzję, zwinność i technikę.
Skoki przez przeszkody – jedna z najbardziej popularnych konkurencji jeździeckich, w której na parkurze konkursowym para jeździecka ma do pokonania w określonym czasie tor, składający się z kilkunastu przeszkód o różnej wysokości i różnej budowie.
Ujeżdżenie – jedna z trzech (obok skoków przez przeszkody i WKKW) olimpijskich konkurencji jeździeckich. W ujeżdżeniu podczas przejazdy na czworoboku para jeździecka wykonuje elementy takie jak: piaffe, passage, piruety, zmiany nogi, ciągi. W ocenie sędziowie oceniają ruch konia, swobodę chodów, elastyczność i rozluźnienie zwierzęcia oraz precyzję wykonania poszczególnych elementów przejazdu.