Aktualności

Nowe rozporządzenie Rady Ministrów – warunki udziału w Parkurach treningowych w Baborówku

W sobotę, 10 kwietnia, w Ośrodku Jeździeckim Baborówko odbędą się Parkury treningowe. Wydarzenie będzie zorganizowane z zachowaniem wszelkich wymagań i obostrzeń, związanych z obecną sytuacją. Jakie są warunki udziału zawodników wobec nowego rozporządzenia Rady Ministrów?

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, w wydarzeniu mogą wyłącznie wziąć udział:

  • zawodnicy zawodowi,
  • zawodnicy pobierający stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie o sporcie (ustawa z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1133),
  • zawodnicy będący członkami kadry narodowej.

Zgodnie z ustawą o sporcie (art. 5 ustawy o sporcie), każdy klub sportowy może przyznać swoim zawodnikom stypendium sportowe. Ustawa nie określa warunków jego otrzymania (np. osiągniętych minimalnych wyników sportowych), ani wysokości stypendium przyznawanego przez klub sportowy. W tym obszarze klub ma dowolność.

W związku z powyższym, zawodnicy zobowiązani są przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub okazać w dniu wydarzenia (tj. 10 kwietnia 2021 r.) jeden z następujących dokumentów:

  • oświadczenie klubu potwierdzające, że zawodnik uprawia sport zawodowo, lub
  • oświadczenie klubu sportowego o przyznaniu stypendium sportowego.

Zespół Ośrodka Jeździeckiego Baborówko jest do dyspozycji i udzieli wsparcia w razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, dotyczących udziału w Parkurach treningowych.

Wydarzenie zostanie przeprowadzone także zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami epidemiologicznymi. Uczestnicy proszeni są o zachowanie podstawowych środków ostrożności, tj. używanie maseczki, zasłaniającej usta i nos; zachowanie bezpiecznego dystansu i częste mycie rąk. Parkury treningowe w Baborówku odbędą się bez udziału publiczności.

Więcej informacji:

www.sj.baborowko.pl
www.facebook.com/baborowko.equestrian